Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

27 marca 2024

Posadź kwiaty na urodziny miasta

Gostyń obchodzi swoje urodziny 1 kwietnia. W tym roku ten dzień przypada w Lany Poniedziałek, więc z Gostyniem świętować będą wszyscy mający wolne w ten dzień. By uczcić 746. rocznicę lokacji miasta gostyński samorząd po raz kolejny przygotował akcję „Posadź kwiaty na urodziny miasta”.

W tym roku torebki zawierające kłącza dalii trafiły do uczestników sekcji działających przy Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. W tygodniu poprzedzającym urodziny miasta wręczono mieszkańcom 200 torebek z różnokolorowymi odmianami dalii.

Posadzone w kwietniu lub maju kłącza pozwolą roślinie zakwitnąć jeszcze w tym roku. To symboliczna akcja, która ma zachęcić gostynian do sadzenia w swoich ogródkach, na działkach kwiatów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do mieszkańców trafiły cebulki mieczyków. W ramach akcji „Posadź kwiaty na urodziny miasta” każdego roku do mieszkańców trafią cebulki innych kwiatów, tak aby rośliny posadzone „dla Gostynia” kwitły w ogródkach mieszkańców docelowo przez cały czas – od wiosny do jesieni.

 

fot. GOK "Hutnik", archiwum

https://gostyn.pl/Posadz_kwiaty_na_urodziny_miasta_44245.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl