Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

02 lutego 2021

10 lutego krwiobus stanie na targowisku

W środę 10 lutego 2021 roku ambulans do poboru krwi stanie wyjątkowo na gostyńskim targowisku przy ulicy Łąkowej. W godzinach od 10.00 do 16.00 można będzie oddać krew. Równocześnie trwać będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo. Każda osoba, która odda krew lub zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, otrzyma upominek od organizatora.
Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska, a ambulans podstawia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.
Aktywni krwiodawcy oraz wszyscy ci, którzy po raz pierwszy zechcą oddać krew, będą mogli porozmawiać z członkami klubu „Błękitna Kropelka” na tematy związane z krwiodawstwem. Poznają przywileje i ulgi, z jakich mogą korzystać krwiodawcy, uzyskają odpowiedzi na pytania.
W Polsce krwiodawstwo oparte jest na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Honorowy krwiodawca uczestnicząc w akcji pomaga w wyzdrowieniu lub bezpośrednio ratuje życie drugiego człowieka. Oddając krew wspiera lekarzy w codziennej walce o życie i zdrowie pacjentów. W dobie pandemii oddawanie krwi i pozyskanie nowych krwiodawców jest szczególnie ważne. Często brakuje krwi, a nie da jej się ani kupić ani wyprodukować.
Przypominamy, że przed zgłoszeniem się do oddania krwi należy:
• wypić około 2 litrów wody,
• zjeść lekkie, beztłuszczowe śniadanie,
• być wypoczętym,
• zabrać ze sobą dokument tożsamości,
• zachowywać zalecane środki bezpieczeństwa.

https://gostyn.pl/10_lutego_krwiobus_stanie_na_targowisku.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl