Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Temper Kultura

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2018-06-30
Data zakończenia: 2018-08-24

Temper Kultura to cykl letnich imprez plenerowych w Gostyniu, promujących wszelkie przejawy sztuki ulicznej. Przez całe lato w różnych zakątkach Gostynia będzie można posłuchać koncertów polskich i zagranicznych muzyków alternatywnych, zobaczyć przedstawienia teatrów ulicznych, obejrzeć pokazy kina plenerowego, posłuchać koncertów z muzyką do starych filmów - na żywo oraz poznać rzemiosło i różnego rodzaju warsztaty artystyczne.

Cykl imprez plenerowych zaczynamy już 30 czerwca na Rynku koncertami zespołów:

Orkiestra Prowincjonalna i Harmonijkowy Atak

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/temperkultura/

Parkowe Memory

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Planty
Data rozpoczęcia: 2018-07-18 17.00
Data zakończenia: 2018-07-18

Piąty piknik promujący czytelnictwo w ramach projektu „Czytaj z Franciszką!” odbędzie się 18 lipca o godzinie 17.00 w gostyńskich plantach koło fontanny.

Animatorka Ilona Paczyńska odczyta fragmenty książek z literatury dawnej i współczesnej. Słuchacze będą mieć okazję wysłuchać utwory autorów polskich i zagranicznych, m.in. Olgi Tokarczuk, Elżbiety Cherezińskiej, Andrzeja Sapkowskiego, Stefana Żeromskiego, Laili Shukri, Astrid Lindgren, Hansa Christiana Andersena, Michaiła Bułhakowa, Kazuo Ishiguro czy Stephena Kinga. Z pewnością każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Zadaniem uczestników wydarzenia będzie zapamiętanie jak największej liczby szczegółów. Ułatwieniem będą poprzedzające czytanie pytania, komentarze wprowadzające i sugestie animatorki dotyczące detali, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Ta zabawa umożliwi uczestnikom pikniku sprawdzenie swojej pamięci, ale też pomoże im w rozwiązaniu zagadki logicznej.

Nie będzie to jednak standardowa zagadka na zasadzie „pytanie-odpowiedź”. Rozwiązanie należało będzie przedstawić w formie graficznej, a chętni sporządzą nawet drzewo genealogiczne literackich bohaterów. Jeśli ktoś zechce ułatwić sobie zadanie, otrzyma szablon do uzupełnienia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koncert

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: ul. Kolejowa
Data rozpoczęcia: 2018-07-21 18.00
Data zakończenia: 2018-07-21

21 lipca w sobotę o  godzinie 18.00 przy ulicy Kolejowej (na przeciwko poczty) będzie można posłuchać przepięknego koncertu na folkową nutę zabarwioną muzyka klasyczną.
Miejsce koncertu nie zostało wybrane przypadkowo. Jak głosi historia, właśnie w miejscu, w którym odbędzie sie koncert stała kiedyś Gostyńska Synagoga.

Trio Taklamakan to zespół niezwykły. Tworzą go muzycy grający na klasycznych instrumentach i klasycznie wykształceni – bowiem wszyscy są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej – a jednak ich muzyki w żaden sposób nie można określić mianem „klasycznej”.

Mieszanka życiowych doświadczeń oraz talentów i umiejętności członków zespołu powoduje, że muzyka Tria często zaskakuje nietypowymi połączeniami tematów i stylów, i niekiedy bywa bardzo wirtuozyjna, ale zawsze jest niezwykle energetyczna i żywiołowa, wręcz żarliwa, bowiem Jan, Andrzej i Michał grają przede wszystkim sercem.

Zawody drezynowe w Kunowie

Miejscowość: Kunowo
Miejsce: Dworzec Kolejowy
Data rozpoczęcia: 2018-07-22 15.00
Data zakończenia: 2018-07-22

W niedzielę 22 lipca 2018 roku od godz. 15.00  Międzygminny Związek Turystyczny "Wielkopolska Gościnna" zaprasza na "XIV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych" do Kunowa. Zgromadzona  publiczność będzie mogła uczestniczyć w drezynowych przejażdżkach rekreacyjnych.

Główną atrakcją będą wyścigi drezyną czteroosobowych osad na czas. Zapisu osady będzie można dokonać w dniu zawodów na Dworcu PKP w Kunowie od godz. 14.00.

Wszystko rozegra się na dawnej lini kolejowej do Kościana.

Koncert Macieja Maleńczuka i Agressiva 69

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Rynek
Data rozpoczęcia: 2018-07-29 19.00
Data zakończenia: 2018-07-29 23.00

Już 29 lipca 2018 roku na Gostyńskim Rynku odbędzie się kolejna odsłona Temper Kultura.
O godzinie 19.00 wystąpi Maciej Maleńczuk solo, natomiast o godz. 21.30 Agressiva 69 w repertuarze z muzyką do filmu Berlin. Symfonia Wielkiego Miasta.

'Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta', jeden z najwspanialszych filmów z okresu kina niemego. Do dziś zachwyca dramaturgią, montażem i zdjęciami, mimo, iż powstał na początku XX wieku. Jeden dzień z życia dużego miasta, od wschodu słońca do chwili kiedy cichną fabryki i uliczny gwar, stał się inspiracją dla Agressivy 69 – polskiej legendy muzyki industrialnej.

Agressiva 69 została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Young Gods, Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond czy Alphaville.

Krwiobus stanie przy krytej pływalni

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Pływalnia
Data rozpoczęcia: 2018-08-08 10.00
Data zakończenia: 2018-08-08 16.00

W środę 8 sierpnia 2018 roku przy krytej pływalni „Na Fali” (ul. Starogostyńska 9a), stanie ambulans do poboru krwi. Rejestracja dawców odbywać się będzie w godz. 10.00-16.00. Krew mogą oddać osoby w wieku 18-65 lat.

Organizatorem zbiórki krwi jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Zaczytany Skwer - happening

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2018-08-08
Data zakończenia: 2018-08-08

8 sierpnia ZACZYTANY SKWER - happening. Eksperyment i niespodzianka. Organizowany przez Bibliotekę Miasta i Gminy w Gostyniu.

Piknik przy Kani

Miejscowość: Gostyń
Data rozpoczęcia: 2018-08-16
Data zakończenia: 2018-08-16

16 sierpnia W PRADOLINIE RZEKI KANI literackie inspiracje - to kolejny piknik promujący czytanie organizowany przez gostyńską bibliotekę. Planowane jest czytanie książek pod chmurką.

http://gostyn.pl/wydarzenia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl