Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

ZNAJDŹ WYDARZENIA

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-09-14
Data zakończenia: 2018-10-16

GOK "Hutnik" zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Strach ma wielkie oczy". Tematem prac jest plastyczna interpretacja powiedzenia ,,strach ma wielkie oczy”. Każdy z uczestników będzie mógł sam zdecydować jak jego strach ma wyglądać. Do wyboru będą mieli pracę płaską w formacie A3 lub pracę przestrzenną. Wygląd prac będzie zalężał od kreatywności młodych artystów.

Cele konkursu to oswajanie strachu oraz rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży, inspirowanie twórczości plastycznej, umożliwienie zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności plastycznych. Skierowany on jest do dzieci w wieku od 4 do 15 lat.

Prace można składać do 16.10.2018 roku.

Więjej informacji na www.gok.gostyn.pl

Beksiński Nieznany - wystawa

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-09-18 10.00
Data zakończenia: 2018-09-23 22.00

Zapraszamy do świata wizji Zdzisława Beksińskiego - wybitnego i wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego.

Wystawę prac twórcy będzie można oglądać od 18 do 23 września 2018 roku. Pieczę nad bogatym dorobkiem artystycznym autora sprawuje Muzeum Historyczne w Sanoku, które udostępniło ponad sto dzieł artysty na rzecz jedynego w swoim rodzaju, ogólnopolskiego tournee wystawy "Beksiński Nieznany".

Wydarzenie da niepowtarzalną szansę zobaczenia fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004).Nowoczesny charakter wydarzenia odda projekt wykorzystujący technologię Virtual Reality (wirtualnej rzeczywistości), który pozwoli "wniknąć" w obrazy Beksińskiego, wejść do jego świata i chłonąć go wszystkimi zmysłami.

Realizacja wystawy obejmuje:
- wystawa minimum 60 prac artysty (fotografia, fotomontaż, grafika)
- biograficzne wykłady multimedialne
- edukacyjne imprezy towarzyszące wystawie (pokazy filmów dokumentalnych, dyskusja o filmie „Ostatnia Rodzina”)
- pokazy w technologii VR (wirtualna rzeczywistość) - 6 minutowy pokaz na min 3 stanowiskach.

Wystawa będzie czynna codziennie od godz. 10.00 do 22.00.

Ceny biletów:
 wystawa -  5 zł (normalny)
 wystawa z wykładem multimedialnym dla młodzieży - 5 zł (szkoły-bilety dla grup)
 wystawa z wykładem multimedialnym dla dorosłych - 10 zł, pokaz VR - 8zł

Czytam Herberta - wydarzenie słowno-muzyczne

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-09-20 18.00
Data zakończenia: 2018-09-20

GOK "Hutnik" zaprasza do salki konferencyjnej w czawartek 20 września o godz. 18.00 na wydarzenie słowno-muzyczne pt.: "Czytam Herberta".

Na program złożą się wiersze poety w aktorskiej interpretacji Ewy Dałkowskiej, opatrzone muzyką na żywo, w wykonaniu Dominika Rosłona. Usłyszymy m.in. Mama, Głos wewnętrzny, Rymowanka, Brewiarz, Modlitwa Pana Cogito podróżnika / fragment.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Literacka wspinaczka w Bibliotece

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Biblioteka
Data rozpoczęcia: 2018-09-21 18.00
Data zakończenia: 2018-09-21

W piątek 21 września o godz. 18.00 budynek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu zamieni się w planszę do gry. Wszystko za sprawą IV rundy Wielkiego Gostyńskiego Konkursu Urodzinowego. Tym razem śmiałkowie walczyć będą na wiedzę z literatury i to takiej, która powstała i powstaje na ziemi gostyńskiej.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu organizują kolejną rundę Wielkiego Gostyńskiego Konkursu Urodzinowego. Cykliczna impreza ma za zadanie upamiętniać 740. rocznicę założenia miasta. Po rundach: internetowej, na scenie Dni Gostynia, bitwie fotograficznej na Rynku, w których sprawdzano głównie wiedzę historyczną i topografię miasta, przyszedł czas na wykazanie się wiadomościami o gostyńskich pisarzach, a także tytułach i tematyce utworów, które powstały w Gostyniu.

Za każdą poprawną odpowiedź na pytanie z zakresu gostyńskiej literatury (regionalistyki, beletrystyki, poezji) uczestnik wspinać się będzie o jedno pole po schodach na piętro Biblioteki, aż do mety zlokalizowanej w czytelni, gdzie czekać będzie ekspozycja książek wykorzystanych przy tworzeniu pytań.
Główną nagrodą w literackiej wspinaczce w Bibliotece jest czytnik książek elektronicznych. Można również zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej i przepustkę do wielkiego finału w gostyńskim kinie.


Jeśli ktoś będzie chciał przygotować się do konkursu, istnieje możliwość skorzystania z literatury na miejscu w dziale regionalnym Biblioteki.Więcej informacji na: www.biblioteka.gostyn.pl

Badania Mammograficzne

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: ul. Starogostyńska
Data rozpoczęcia: 2018-09-21
Data zakończenia: 2018-09-21

Mieszkanki gminy Gostyń, w wieku 50-69 lat, które ostatnie profilaktyczne badanie miały przynajmniej dwa lata temu, będą miały okazję się przebadać. Mammobus stanie na parkingu przy krytej pływalni „Na Fali” (ul. Starogostyńska 9) w piątek 21 września 2018 roku.

Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 pod numerami telefonów 61 855 75 28, 61 851 30 77 i 800 160 168. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Badania przeprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A „OPEN”.

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Stadion
Data rozpoczęcia: 2018-09-23 15.30
Data zakończenia: 2018-09-23

W niedzielę 23 września z  okazji otwarcia nowej bieżni lekkoatletycznej na Stadionie w Gostyniu odbędzie się festyn. Przygotowanych zostało wiele atrakcji na ten dzień, a jedną z nich będą biegi dla najmłodszych. Biegi w pięciu kategoriach wiekowych odbędą się pod hasłem "ZaBiegaj o uśmiech". Udział w tym biegu jest całkowicie bezpłatny, a każdy mały biegacz otrzyma pamiątkowy medal. Start biegu zaplanowany jest na godz. 15.30.

Poza tym w programie: bieg na dystansie 5 km, konkurencje lekkoatletyczne, sztafeta samorządowców, atrakcje dla dzieci.

Więcej szczegółów na: www.osir.gostyn.pl

Lapbook w Ziółkowie

Miejscowość: Ziółkowo
Data rozpoczęcia: 2018-09-26
Data zakończenia: 2018-09-26

26 września w Ziółkowie odbędą sie warsztaty lapbookowe. W pierwszej części animatorzy przeczytają kilka baśni, opowiadań lub legend, po czym dzieci z ich pomocą wykonają lapbooki związane z tymi tekstami. Na drugie spotkanie dzieci przyjdą z rodzicami. Na początku zaprezentują im swoje prace, a następnie wspólnie wezmą udział w rodzinnym quizie literackim „Z jakiej bajki jestem?”. Będzie on polegać na tym, że animator odczyta fragment utworu, a zadaniem uczestników zabawy będzie odgadnięcie tytułu.”

Śmiechokalipsa - Kabaret Nowaki

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-09-30 16.00
Data zakończenia: 2018-09-30

GOK "Hutnik" zaprasza 30 września 2018 roku na "Śmiechokalipsę" - kabaret z okazji 10-lecia Nowaków. Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu.

Spektakle odbędą się o godz. 16.00 i godz. 19.00.

Bilety można nabyć w kasie GOK "Hutnik".

Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokażą wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot.

Koncert: Miłość w Paryżu

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-05 19.00
Data zakończenia: 2018-10-05 21.00

W piątek 5 października w GOK "Hutnik" odbędzie się koncert pt.: "Miłość w Paryżu". Początek zaplanowany jest na godz. 1.9.00. W repertuarze m. in.: Nathalie, Milord, Padam Padam.

L’amour de Paris to wyjątkowe muzyczne widowisko oddające hołd najpiękniejszym francuskim piosenkom powojennego Paryża.
To roztańczony i rozśpiewany Montmartre. Słynna francuska dzielnica kabaretów i muzycznych scen, w których brzmią do dzisiaj glosy największych artystów: Charlesa Aznaboura, Jacquesa Brela czy Edith Piaf. Przenieśmy się w świat L'amour de Paris, do rozświetlonych scen i zadymionych klubów, by choć przez chwilę pooddychać muzyką wieczornej ulicy.


Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-06 18.00
Data zakończenia: 2018-10-06

Prelegenci Kapitan i Admirał opowiedzą o swojej podróży do dalekiej i egzotycznej Jakucji. Będzie o Trakcie Kołymskim, zdobyczach sowieckiej motoryzacji, syberyjskich rzekach i niezwykłej przyrodzie.

W sobotę 6 października w GOK "Hutnik" o 18.00 opowiedzą: "Czym jest pomoc drogowa w Jakucji? Jak zbudować tratwę? O Jakutach i ich wierzeniach."

Admirał Krysowski: Ekonomista, doktorant Uniwersytetu Wiedeńskiego. Fan motoryzacji, kolarstwa i wypraw w nieznane. W podróży preferuje tylny napęd i dużo koni mechanicznych. Zna dobrze Stany Zjednoczone. Ma doświadczenia z policją na całym świecie i kolekcjonuje mandaty.


Kapitan Przebinda: Absolwent lingwistyki stosowanej na UAM Poznań. Miłośnik gór, języków, geografii oraz dzikiej przyrody. Zna dobrze Rosję. Obecnie jest współorganizatorem największej w Europie wystawy żywych pająków i skorpionów, dzięki czemu miał okazję mieszkać w wielu krajach.

Krwiobus stanie przy krytej pływalni

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Pływalnia
Data rozpoczęcia: 2018-10-10 10.00
Data zakończenia: 2018-10-10 16.00

W środę 10 października 2018 roku przy krytej pływalni „Na Fali” (ul. Starogostyńska 9a), stanie ambulans do poboru krwi. Rejestracja dawców odbywać się będzie w godz. 10.00-16.00. Krew mogą oddać osoby w wieku 18-65 lat.

Organizatorem zbiórki krwi jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Gardenia - spektakl

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-12 18.00
Data zakończenia: 2018-10-12

W piątek 12 października 2018 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK "Hutnik" rozpocznie się spektakl Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk pt.: "Gardenia".


Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.
Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawiane są pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

 Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Bilety na spektakl w cenie 20 zł można nabyć w kasie GOK "Hutnik"

Wydarzenie realizowane w ramach programu Teatr Polska.

Krzysztof Daukszewicz w Gostyniu

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-13 18.00
Data zakończenia: 2018-10-13

W sobotę 13 października o godz. 18.00 w GOK "Hutnik" wystąpi Krzysztof Daukszewicz w kabaretowym programie słowno-muzycznym.

Krzysztof Daukszewicz jest felietonistą, poetą, piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. W przeszłości był m.in. kierownikiem literackim Teatru na Targówku w Warszawie, występował w kabarecie "Pod Egidą", realizował programy w TV. Jest autorem kilkunastu książek, w tym "Izy Rajder, czyli pieszy jeździec" oraz "Przeżyłem, Panie Hrabio". Od kilku lat jest stałym gościem programu "Szkło kontaktowe" w TVN24.

 Bilaty w cenie 40 zł można nabyć w kasach GOK "Hutnik", Kino "Pod Kopułą" oraz na portalu: https://www.bilety24.pl/

Koncert Sławomira

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-14 19.00
Data zakończenia: 2018-10-14

W niedziele 14 października 2018 roku o godz. 19.00 W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" odbędzie się koncert Sławomira.

Sławomir jest twórcą nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. To właśnie na Long Island, w barze, w którym śpiewał , poznał swoją obecną żonę i muzę Kajrę.

Bilety można nabyć w kasach GOK "Hutnik", kina "Pod Kopułą" i w serwisie bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/koncert/slawomir-w-gostyniu-38665?id=187374 w cenach:

40 zł - do 28.02

50 zł - do 31.08

60 zł - do 14.10

https://gostyn.pl/wydarzenia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl