Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Wystawa "Odurzona kolorem"

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK Hutnik, ul. Hutnika 4
Data rozpoczęcia: 2019-03-08 17:00
Data zakończenia: 2019-03-14 13:00
Organizator: Gostyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet "Jestem"

Autorka Magdalena Giesek, gdańszczanka, swą pasję do malarstwa odkryła w czasie pobytu w Ameryce Południowej. Mnogość barw przyprawiła ją o artystyczny zawrót głowy, czemu dała wyraz w licznych pracach, http://www.giesek.com/pl_paintings.html.

Na płótno przenosi często autentyczne sceny z życia i w ten sposób utrwala to, co mogłoby być zapomniane, gdyby nie jej obraz. Podobnie jest z biżuterią. Magdalena może utrwalić np. czyjąś pasję do rowerowych wycieczek w formie miniobrazka, który potem oprawiony, pod szkłem, uczyni biżuterię wyjątkową, bo spersonalizowaną. Autorka jest też miłośniczką prac indiańskich kobiet z plemienia Kuna, które wytwarzają niezwykle barwne naszycia o nazwie mola.

Magda na stronie https://nativemolas.com/pl/content/7-indianie-kuna tak pisze o tych wyrobach: "Mola to ręcznie wyszywane, kolorowe aplikacje tworzące geometryczne i egzotyczne wzory, ilustrujące bogaty świat wierzeń, mitologii i dumy historycznej  Kunas (...) Nachodzące na siebie warstwy materiału tworzą unikalny obraz, którego nadrzędnym celem jest przekazywanie następnym pokoleniom tradycji Kuna."

Wstęp na wystawę bezpłatny.

https://gostyn.pl/Wystawa_pt__Odurzona_kolorem_024.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl