Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Konferencja poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Kino "Pod Kopułą"
Data rozpoczęcia: 2021-03-04 17.00
Data zakończenia: 2021-03-04

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, GOK „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu serdecznie zapraszają na konferencję popularnonaukową zatytułowaną „Metody działań organów bezpieczeństwa publicznego w powojennej Polsce”, która odbędzie się w czwartek 4 marca 2021 roku, o godz. 17.00 w kinie „Pod Kopułą”, ul. Bojanowskiego 7.

Spotkanie poprzedzone zostanie złożeniem wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu na ziemi gostyńskiej, w tym skazańców procesu politycznego AK „Zawisza” z 1950 roku. Referaty wygłoszą: dr Rafał Kościański „Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa” i mgr Mikołaj Kulczak „Metody pozyskiwania i wykorzystywania tajnych współpracowników przez Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Gostyniu w latach 1945-1956”. Tradycyjnie już wprowadzenia do konferencji dokona prof. dr hab. Krzysztof Maćkowiak. Na zakończenie przewidziano panel dyskusyjny.

Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny. Organizatorzy informują o możliwości odwołania konferencji w przypadku zaostrzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

https://gostyn.pl/Konferencja_poswiecona_Zolnierzom_Wykletym_41874.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl