Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

23 grudnia 2021

Uwaga intensywne opady śniegu

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, w czwartek 23 grudnia 2021 roku od godziny 19.00 do godziny 7.00 w piątek 24 grudnia 2021 roku, prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów śniegu, a także zamieci śnieżnych – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Najintensywaniejsze opady wystąpią przed północą. Nad ranem opady śniegu będą przechodziły w śnieg z deszczem. Przejściowo możliwe opady marznące.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_intensywne_opady_sniegu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl