Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 lipca 2020

Uwaga, burze! Możliwy grad

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia w poniedziałek 20 lipca 2020 roku w godz. od 6.30 do godz. 20.00 mogą występować burze, miejscami możliwy grad - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w komunikacie wprowadzającym ostrzeżenie I stopnia.
Prognozuje się wystąpienie okresami burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz z porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Nasilniejsze zjawiska przewidywane są w drugiej połowie dnia. IMGW zaznacza, że istniejsze możliwość podniesienia stopnia ostrzeżenia.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga__burze__Mozliwy_grad.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl