Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 września 2023

Zmarł Olgierd Kurnatowski

W piątek 15 września 2023 roku w wieku 86 lat zmarł Olgierd Kurnatowski. Przez większość swojej kariery zawodowej związany był z gostyńskim samorządem.

Olgierd Kurnatowski urodził się 24 czerwca 1937 roku w Poznaniu. W czasie II wojny światowej został wraz z rodzicami przesiedlony do Łodzi, a następnie do Kalisza. Po wojnie rodzina zamieszkała na ziemiach zachodnich, gdzie ojciec Olgierda Kurnatowskiego pracował jako księgowy. W 1949 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia. Tutaj Olgierd Kurnatowski ukończył szkołę podstawową i liceum. Ukończył również Technikum Budowalno-Drogowe w Poznaniu.

Od 1955 roku zatrudniony był w Rejonowym Kierownictwie Robót Wodno-Melioracyjnych w Lesznie. Następnie – od 1956 do 1966 roku – pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Gostyniu. W latach 1966-1973 zatrudniony był w Wielkopolskiej Hucie Szkła w Gostyniu. Najdłużej związany był z gostyńskim samorządem. Od 1973 roku pracował w Urzędzie Miasta i Gminy Gostyń na stanowisku instruktora ds. budownictwa wiejskiego, a w 1982 roku powołany został na zastępcę naczelnika miasta i gminy. Po zmianach ustrojowych pełnił funkcję zastępcy burmistrza miasta i gminy Gostyń, a następnie – etatowego członka Zarządu Miejskiego. Związany był również z sektorem prywatnym, gdzie pracował na kierowniczych stanowiskach.

W latach 1994-2006 był radnym Rady Miejskiej w Gostyniu.

Każdy, kto na swojej drodze napotkał Olgierda Kurnatowskiego, odbierał Go jako człowieka niezwykle życzliwego i wrażliwego na problemy innych. Był uznanym samorządowcem, ale przede wszystkim bardzo cenionym przełożonym dla wszystkich pracowników Urzędu.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek 18 września 2023 roku. Rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Po mszy nastąpi złożenie trumny do grobu na gostyńskim cmentarzu przy ul. Jana Pawła II.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

https://gostyn.pl/Zmarl_Olgierd_Kurnatowski.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl