Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

28 października 2019

Wszystkich Świętych w Gostyniu

W dniu Wszystkich Świętych, a także bezpośrednio przed i po 1 listopada na drogach będzie wzmożony ruch. Tradycyjnie też korki tworzyć się mogą w okolicach cmentarzy. W Gostyniu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą funkcjonariusze policji i strażnicy miejscy. Gotowość pomocy zadeklarowali także strażacy ochotnicy, którzy w razie potrzeby będą kierowali ruchem na parkingach.

Szczególnym nadzorem objęta zostanie w Gostyniu droga krajowa nr 12 na jej miejskim odcinku we wschodniej części miasta, w rejonie gostyńskiego cmentarza. Do kierowców apelujemy o stosowanie się do wskazówek osób kierujących ruchem.

W celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc postojowych utworzony zostanie dodatkowy parking na łąkach przy drodze prowadzącej do Grabonoga. Będzie również czynny specjalny, doraźny parking gruntowy na zapleczu tzw. „nadolnika”, przy drodze prowadzącej na Świętą Górę. Na przyjezdnych czekają także parkingi na ul. Czereśniowej i ul. Jana Pawła II przy rzece Kani.

Mieszkańcy naszej gminy, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy autobusów, który będzie obowiązywał 1 listopada można znaleźć tutaj.

Na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej od czwartku 31 października czynne będą sanitariaty.

https://gostyn.pl/Wszystkich_Swietych_w_Gostyniu_40842.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl