Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

02 kwietnia 2019

Walczyły o zwycięstwo w Olimpiadzie „NIE dla SMOGU”

Monika Nowak i Magdalena Glura z gostyńskiego liceum zmierzyły się z 12 uczniami z różnych stron Wielkopolski w finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „NIE dla SMOGU”. Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i poznańską straż miejską, a partnerem w projekcie została także gostyńska straż miejska.

W ostatnim etapie Olimpiady każdy z uczestników, przed komisją, zaprezentował swój projekt, w których musiała znaleźć się ocena zagrożeń zjawisk negatywnych występujących w ich najbliższym otoczeniu, propozycje zmian na lepsze oraz podjęte konkretne działania praktyczne związane z minimalizacją zjawiska smogu. Wyróżnienie za najlepszą prezentację finałową otrzymała Magdalena Glura z Gostynia, która w ogólnej klasyfikacji znalazła się na trzecim miejscu. Druga reprezentantka Gostynia, Monika Nowak, znalazła się na 9 miejscu.

Przypomnijmy, że do I etapu Olimpiady „NIE dla SMOGU” przystąpiło 909 uczniów z 35 szkół województwa Wielkopolskiego. W drugim etapie znalazło się 338 osób, w tym 13 z Gostynia. Do kolejnego etapu dostało się 18 osób z których wyłoniona została finałowa 14.

https://gostyn.pl/Walczyly_o_zwyciestwo_w_Olimpiadzie_NIE_dla_SMOGU.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl