Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 stycznia 2016

WOŚP zagra po raz XXIV

W niedzielę 10 stycznia 2015 r. odbędzie się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód z tegorocznej zbiórki przeznaczony zostanie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów. Zgodnie z tradycją, na ulicach miasta pojawią się oznakowani identyfikatorami młodzi ludzie, którzy prowadzić będą zbiórkę do charakterystycznych puszek, a kolarze z Chod-Dróg MTB Team będą przemierzać powiat gostyński na rowerach rozdając serduszka i zbierając datki. Imprezy związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczną się w sobotę 9 stycznia 2016 r.

Trwa również zbiórka darów do sprzedaży. Dary można składać w sztabie WOŚP – w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Nowe Wrota 7 – codziennie do godz. 16.00) oraz w sobotę 9 stycznia i w niedzielę 10 stycznia w czasie koncertów finałowych w GOK „Hutnik”.

Program otwartych imprez XXIV finału WOŚP w Gostyniu przedstawia się następująco:

  • sobota 9 stycznia 2016 r.

-        godz. 10.00 – kolorowy Koncert Przedszkolaków. W GOK „Hutnik” wystąpią dzieci z Przedszkola nr 1, 4, 5, 7 i Przedszkole "Bajka". Podczas występów przedszkolaków zaprezentuje się także zespół taneczny ANIMA. W trakcie koncertu sprzedawane będą dary WOŚP.

-        godz. 11.30 – XIV kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni, przygotowana przez „Leśne Diabły” (zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 601 071 491).

-        w godz. 10.00 – 17.00 – w Kręgielni (przy ul. Strzeleckiej) Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska organizuje Turniej Kręglarski WOŚP połączony ze sprzedażą darów.

  • niedziela 10 stycznia 2016 r.

-        godz. 10.00 – w GOK „Hutnik” rozpocznie się wesoły „Koncert Dzieci” przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego odbędzie się sprzedaż darów WOŚP. Wystąpią uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 5.

-        ok. godz. 13.30 – wręczenie tortu WOŚP przygotowanego przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

-        o godz. 16.00 w sali widowiskowej GOK Hutnik rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Na scenie zagra zespół „Kolorowe gitary”. Jest to jedna z najlepszych polskich grup muzycznych wykonujących przeboje „Czerwonych Gitar” i „Trzech Koron”. W zespole gra gostynianin Krzysztof Grajczak. Ok. godz. 19.30 wystąpi zespół „Credo Band”. Podczas finału odbędą się także pokazy taneczne Szkoły Tańca Desperado i grupy EV-Dance oraz sprzedaż darów. Przed „Hutnikiem” pod patronatem GaSO Gostyń będzie można oglądać, a nawet pojeździć starymi pojazdami, a „Leśne Diabły” częstowały będą gorącą zupą z kuchni polowej.

-        ok. 21.00 światełko do nieba.

W czasie imprez w GOK „Hutnik” będzie nabyć gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty, itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Krzysztofa i Marcina - jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godz. 19.00), kultowy dwudziestopięcioksiąg przygód Tytusa, Romka i Atomka, kombinezon rajdowy Kuby Giermaziaka, biżuterię, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, obrazy, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony itp.

Finał przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną odbędzie się też w Goli. O 13.00 wystartuje „II golski wielkoorkiestrowy bieg”. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

Imprezy towarzyszące finałowi WOŚP odbędą się także m.in. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu, Przedszkolu Miejskim nr 1 w Gostyniu, Szkole Podstawowej w Daleszynie, Szkole Podstawowej w Siemowie, Szkole Podstawowej w Sikorzynie.

plakat
plakat

https://gostyn.pl/WOSP_zagra_po_raz_XXIV.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl