Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

02 sierpnia 2022

Uwaga, upały!

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od środy 3 sierpnia 2022 roku od godziny 13.00 do godziny 18.00 w piątek 5 sierpnia 2022 roku można spodziewać się upałów - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

W związku z zapowiadanymi wysokimi temperaturami wzrasta także ryzyko udaru słonecznego, może także dojść do uszkodzeń asfaltowych nawierzchni dróg. Wyższe będzie również zagrożenie pożarowe.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_upaly_43054.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl