Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

21 marca 2021

Uwaga oblodzenie

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od niedzieli 21 marca 2021 roku od godziny 19.00 do poniedziałku 22 marca 2021 roku do godziny 8.00, prognozuje się wystąpienie oblodzenia – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu i śniegu z deszczem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_oblodzenie_41927.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl