Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

07 lutego 2021

Uwaga intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, w niedzielę 7 lutego 2021 roku od godziny 22.00 do godziny 19.00 w poniedziałek 8 lutego 2021 roku, prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów śniegu, a także zamieci śnieżnych – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, oraz opady śniegu.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_intensywne_opady_sniegu__zawieje_i_zamiecie_sniezne.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl