Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 sierpnia 2022

Uwaga, burze z gradem

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, w czwartek 25 sierpnia 2022 roku od godz. 14.00 do godz. 22.00 mogą występować burze - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h, punktowo możliwe do 80 km/h. Miejscami grad.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_burze_z_gradem_43094.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl