Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

05 sierpnia 2022

Uwaga burze z gradem

Na obszarze Wielkopolski, w tym także w rejonie Gostynia, od piątku 5 sierpnia 2022 roku od godz. 22.00 do godz. 6.00 w sobotę 6 sierpnia 2022 r. mogą występować burze - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wszelkie dostrzeżone negatywne efekty zjawisk atmosferycznych prosimy zgłaszać odpowiednim służbom – w sytuacjach zagrażających życiu osób lub bezpieczeństwu, także bezpieczeństwu w ruchu drogowym, należy korzystać z numeru alarmowego 112. Uszkodzenia mienia publicznego można też zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 507 154 706.

By otrzymywać ostrzeżenia o lokalnych zagrożeniach pobierz bezpłatną aplikację Regionalny System Ostrzegania przygotowaną przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Więcej o aplikacji i o tym jak ją zainstalować można dowiedzieć się tutaj.

https://gostyn.pl/Uwaga_burze_z_gradem_43062.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl