Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

02 kwietnia 2019

Ukarany dwa razy za takie samo wykroczenie

Dwa mandaty karne za takie samo wykroczenie, czyli za spalanie substancji niedozwolonych w piecu centralnego ogrzewania otrzymał mieszkaniec ulicy Poznańskiej w Gostyniu.

Pierwszy mandat mieszkaniec Gostynia otrzymał 19 marca 2019 roku. Wtedy podczas patrolu gostyńscy stróże prawa zauważyli silne zadymienie wydobywające się z komina jednej z posesji. Strażnicy postanowili przeprowadzić kontrolę pod kątem termicznego przekształcania odpadów niedozwolonych w piecu centralnego ogrzewania. Strażnicy miejscy skontrolowali kotłownie oraz pomieszczenie, w którym składowany był opał - węgiel i drewno. W pomieszczeniu znajdowały się także materiały niedozwolone do spalania w piecu. Okazało się, że właściciel posesji w piecu spalał m.in. elementy mebli pokryte lakierem oraz pozostałości po drewnianych oknach, które pokryte były farbą. Mężczyzna za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym kredytowym i zobowiązany został do usunięcia materiałów niedozwolonych do spalania z pomieszczenia w którym składowany był opał.

Kilka dni później, 26 marca 2019 roku, strażnicy miejscy kolejny raz zauważyli wydobywający się z komina gęsty dym i poczuli nieprzyjemny zapach. W związku z tym postanowili przeprowadzić kolejną kontrolę. Okazało się, że ukarany wcześniej mężczyzna nie posłuchał strażników miejskich i nie wyrzucił niedozwolonych do spalania w piecu materiałów, a postanowił napalić nimi w piecu. W palenisku, tak jak za pierwszym razem, znajdowały się pocięte kawałki mebli lakierowanych z płyty wiórowej oraz kawałki mebli pokryte laminatem i innymi okleinami z tworzyw sztucznych. Mężczyzna, zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, został kolejny raz ukarany mandatem karnym kredytowym.

 

https://gostyn.pl/Ukarany_dwa_razy_za_to_samo_wykroczenie.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl