Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

24 sierpnia 2021

Tangonalia w Gostyniu

Warsztaty tanga, koncert tang klasycznych i muzyki żydowskiej, seans filmowy oraz wystawa fotograficzna - początek września w grodzie nad Kanią zdominuje tango. Wstęp na wydarzenia, które odbędą się w ramach Wielokulturowego Festiwalu Tanga A100R'21, będzie bezpłatny.

W 2021 roku przypada setna rocznica urodzin Astora Piazzolli – argentyńskiego kompozytora o włoskich korzeniach, twórcy tango nuevo. Z tej okazji organizowany jest festiwal ukazujący bogactwo tanga jako muzyki, tańca i zjawiska kulturowego, wpisanego w 2009 r. na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Tango to fascynacja, styl życia, tętniące źródło namiętności, jest czymś więcej niż mało znaczącą formą rozrywki. W tangu rywalizują melancholia i złość, duma i wstyd, miłość i śmierć, próbując zapanować nad sobą.

Wydarzenie w Gostyniu rozpocznie się od warsztatów tanecznych, w których może wziąć udział każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania i tego czy posiada osobę do pary. Po zajęciach tanecznych będzie można wysłuchać koncertu Trio Taklamakan, który tworzą zarówno kompozycje Astora Piazzolli, jak i klasyczne tanga – nie tylko argentyńskie.

Gostyńskie Tangonalia zakończy czwartkowy pokaz filmu „Tango”, w reżyserii Carlosa Saury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach gostyńskiej edycji Wielokulturowego Festiwalu Tanga A100R'21 będzie bezpłatny.

 

niedziela 5 września, GOK „Hutnik”

15.00 – warsztaty tanga, dla 12 par, obowiązują zapisy: 65 572-79-90

18.00 – koncert Trio Taklamakan

 

czwartek 9 września, Kino „Pod Kopułą”

18.00 – seans filmowy, „Tango” reż. Carlos Saura

https://gostyn.pl/Tangonalia_w_Gostyniu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl