Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 lutego 2019

Szymon Hołownia w Gostyniu o mowie nienawiści i nie tylko…

W poniedziałek 25 lutego 2019 roku w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” odbędzie się spotkanie nie tylko o mowie nienawiści z Szymonem Hołownią. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, pisarz i publicysta. W Gostyniu podczas otwartego spotkania poruszy m.in. bardzo aktualny i ważny w ostatnich tygodniach – temat mowy nienawiści.

Zabójstwo Prezydenta Gdańska było dla nas wszystkich wstrząsające. Z jednej strony niewyobrażalna tragedia, przekroczenie wszelkich dopuszczalnych granic, które wydawały się niemożliwe do przekroczenia. Mowa nienawiści zatruwa nasze życie publiczne i społeczne - anonimowe komentarze internetowe są coraz ostrzejsze, coraz agresywniejszy jest także język, którego używamy na co dzień. Musimy wszyscy zrozumieć powagę problemu. Spotkanie z Szymonem Hołownią to początek naszych tegorocznych działań - walki z agresją słowną i mową nienawiści – mówi Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Burmistrz Gostynia wystosował zaproszenia do udziału w spotkaniu do wszystkich włodarzy, radnych gminnych i powiatowych ziemi gostyńskiej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tematem walki z mową nienawiści.

Organizatorami spotkania są Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”.

https://gostyn.pl/Szymon_Holownia_w_Gostyniu_o_mowie_nienawisci_i_nie_tylko.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl