Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

06 października 2022

Sto lat pana Władysława

W środę 5 października 2022 roku swoje setne urodziny świętował Władysław Ciekański z Gostynia. Życzenia zdrowia, pogody ducha i radosnych kolejnych lat życia złożył w tym dniu jubilatowi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Władysław Ciekański urodził się 5 października 1922 roku w Starej Krobi, jako jedno z pięciorga dzieci Franciszka i Wandy Ciekańskich. Do wybuchu II wojny Światowej pan Władysław mieszkał i uczył się w Starej Krobi. W czasie II Wojny Światowej został wysiedlony i trafił do obozu pracy w Związku Radzieckim. Do kraju wrócił w 1945 roku. Związek małżeński zawarł w 1949 roku z Jadwigą Juskowiak. Zawodowo pracował w Spółdzielni Inwalidów w Lesznie był kierownikiem oddziału w Gostyniu. Od ślubu Władysław Ciekański mieszka w Gostyniu. Z małżonką Jadwigą przeżyli szczęśliwie 60 lat i wspólnie wychowali czwórkę dzieci – trzy córki i syna. Żona Jadwiga zmarła w 2009 roku, w wieku 80 lat. Władysław Ciekański doczekał się 6 wnucząt, 8 prawnucząt i 3 praprawnucząt.

Receptą na długowieczność pana Władysława jest głównie pogoda ducha i poczucie humoru, które pozwala przetrwać trudne życiowe momenty. Jubilat podkreśla, że równie ważne jest także towarzystwo dobrych, radosnych ludzi przez całe życie.

fot. Beata Bręcz

https://gostyn.pl/Sto_lat_pana_Wladyslawa.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl