Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Rozmowy o sztuce z profesor Joanną Imielską

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Kawiarnia Prywatka
Data rozpoczęcia: 2019-05-13 18.00
Data zakończenia: 2019-05-13

Gostyńska Akademia Kultury jest społeczną inicjatywą pod patronatem Stowarzyszenia Zielona Kohorta, której celem jest ożywienie życia kulturalnego wśród mieszkańców Gostynia i okolic poprzez propagowanie różnych form działalności artystycznej oraz wiedzy o sztuce. W ramach inicjatywy odbędzie się szereg spotkań z artystami, warsztaty, kurs rysunku oraz pokazy kinowe.

Pierwsze spotkanie w ramach działania odbędzie się 13 maja 2019 roku o godzinie 18.00 w Kawiarni Prywatka (ul. Górna 21, Gostyń), a gościem będzie  profesor Joanna Imielska.

Artystka urodzona w Bydgoszczy, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku profesor Izabelli Gustowskiej. Począwszy od 1989 roku pracuje w macierzystej uczelni, a w 2013 uzyskała tytułu profesora zwyczajnego. W latach 1990-1991 i 1997 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, oraz Ministra Kultury w 2005 roku. Otrzymała również w roku 2005 Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego oraz w roku 2011 Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W 2014 roku odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Do tej pory miała około 61 wystaw indywidualnych oraz brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych  w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii i Francji.

 „Czas“ to temat, który w szczególny sposób interesuje artystkę motywując do poszukiwań nowych rozwiązań w tym obszarze. Interesuje ją jego cykliczność, kolejne fazy przemijania i odradzania, liniowa natura czasu, jego ciągłość, zmienność i nieprzewidywalność. Obecnie w obszarze zainteresowań postawiła swój własny, wewnętrzny czas. Rysunek i malarstwo stanowi dla niej pole ciągłych doświadczeń i poszukiwań zarówno w obszarze tematu jak i materii.

 W ramach Gostyńskiej Akademii Kultury w maju zostaną zorganizowane następujące wydarzenia:

  • 24 i 25 maja 2019 roku – kurs rysunku prowadzony przez Piotra Mastalerza (obowiązują zapisy)
  • 30 maja 2019 roku o godzinie 18.00 – Wystawa na ekranie „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” - Kino Pod Kopułą.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Szczegółowe informację na stronie internetowej www.kulturagostyn.pl oraz profilu wydarzenia na facebooku.

Wydarzenia w ramach Gostyńskiej Akademii Kultury zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Gminy Gostyń.

https://gostyn.pl/Rozmowy_o_sztuce_z_profesor_Joanna_Imielska.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl