Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

10 listopada 2023

Remont „Piątki” zakończony

Na zewnątrz nowa, kolorowa elewacja, a w środku winda, zdroje wody pitnej i odświeżone klasy. Tak teraz wygląda gostyńska „Piątka”. Po trwającym ponad dwa lata remoncie dzieci kolejnej szkoły miejskiej uczą się w zdecydowanie lepszych warunkach, a sama szkoła jest w pełni przygotowana dla uczniów ze szczególnymi potrzebami.

Kompleksowy remont „Piątki” obejmował poza elewacją wymianę okien na energooszczędne. Budynek został ocieplony, by oszczędzić na gminnych rachunkach za ciepło. Wybudowano windę, odmalowano część sal lekcyjnych, wymieniono także drzwi. By zachęcić uczniów do picia „Gostyńskiej kranówki”, w szkole stanęły dwa zdroje wody pitnej. Teraz dzieci mogą w szkole napełnić swoją butelkę lub napić się ze zdroju zdrowej „Gostyńskiej kranówki”. W ramach modernizacji gmina kupiła nowe pomoce dydaktyczne, w tym 20 tablic interatywnych.

Dzieci są naszą przyszłością, dlatego konsekwentnie modernizujemy kolejne szkoły. Najpierw uczniowie z „Jedynki”, dzięki unijnemu dofinansowaniu zaczęli uczyć się w nowoczesnych warunkach, teraz dzieci z „Piątki” dzięki rządowemu wsparciu zyskały zmodernizowaną szkołę. Cieszę się, że korzystamy z każdej możliwości by nasze dzieciaki uczyły się w coraz lepszych warunkach – podsumowuje gminną inwestycję Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

https://gostyn.pl/Remont_Piatki_zakonczony.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl