Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Rajd Rowerowy z Biblioteką

Data rozpoczęcia: 2019-05-02 12.00
Data zakończenia: 2019-05-02 19.00

W czwartek, 2 maja Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu organizuje pierwszą edycję projektu ROWEROWY CZYTELNIK. Będzie to majówkowy rajd rowerowy, na który zapraszają swoich czytelników. Ilość miejsc jest ograniczona.

"Rowerowy Czytelnik" to nowy projekt gostyńskiej Biblioteki, którego celem jest integracja bibliotekarzy z czytelnikami, uspołecznienie roli biblioteki, promocja czytelnictwa, turystyki rowerowej, ekologicznych form komunikacji, a także twórców i literatury powstającej na ziemi gostyńskiej.

Trasa tegorocznego rajdu obejmuje dystans ok. 33 km i dedykowana jest pamięci dwóch wybitnych pisarzy pochodzących z ziemi gostyńskiej – Kasprowi Miaskowskiemu i Sebastianowi Grabowieckiemu

Rajd ruszy o godz. 12.00 i w większości przebiegać będzie w terenie polnym i leśnym. Przez Bogusławki dotrzemy do Smogorzewa (miejsce narodzin Miaskowskiego), następnie do Mszczyczyna (miejsce narodzin Grabowieckiego), przez Skowronki, Kunowo, Tworzymirki dotrzemy do leśniczówki Miranowo, gdzie zaplanowano poczęstunek. Trasa powrotna poprowadzi ulicą Poznańską na plac Karola Marcinkowskiego, gdzie ok. godz. 19.00 planowane jest zakończenie rajdu.

Na trasie zaplanowano cztery przystanki.
Zapisów na rajd można dokonać pod nr tel. 661 036 046 .

https://gostyn.pl/Rajd_Rowerowy_z_Biblioteka.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl