Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

24 czerwca 2019

Puchar Saksonii dla młodych piłkarzy Kani

W kalendarz meczowy Kani na stałe wpisał się udział młodych futbolistów w turnieju o Puchar Saksonii. 15. edycja tych zawodów przyniosła ogromny sukces drużynie, której skład tworzą zawodnicy z rocznika 2006. Gostynianie wrócili do domu z głównym trofeum.
W zawodach, które odbyły się w sobotę 22 czerwca 2019 roku w Dreźnie, udział wzięły cztery drużyny Kani - dwie w kategorii wiekowej D (2006/2007), oraz po jednej w kategorii E (2008/2009) i F (2010/2011).
W najstarszej kategorii wiekowej na starcie stanęło 18 drużyn. Gostynianie wygrali swoją grupę z kompletem punktów, pokonując wszystkich rywali po 1:0. W fazie pucharowej pokonali 5:0 Czechów z FK Teplice, a następnie - po rzutach karnych - 5:4 Radebeuler BC 08. W finale rywalem był Post SV Drezno - przeciwnik, z którym spotkali się już w fazie grupowej. Mimo że gospodarze bardzo chcieli wziąć rewanż, gostynianie powtórzyli wynik z pierwszego pojedynku. Znowu wygrali 1:0 i po gwizdku sędziego rozpoczęli taniec radości. Podopieczni Karola Kręgielczaka opuszczali Drezno z pucharem, złotymi medalami i piłkami, ubrani w specjalne koszulki zwycięzców, których nie ściągnęli aż do Gostynia.
Ekipa występująca w kategorii F uplasowała się na VI pozycji. Druga drużyna w kategorii D, składająca się z chłopców z rocznika 2007, zajęła VIII miejsce. Zespół grający w kategorii E, po trudnym starcie, podjął rywalizację w repasażach, ostatecznie klasyfikując się na XXII miejscu.
Komplet wyników we wszystkich kategoriach wiekowych dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
Wyjazd młodych piłkarzy Kani na 15. Saxony Cup do Drezna wsparł samorząd gminy Gostyń. Pobyt gostynian w stolicy Saksonii dofinansowało także Miasto Drezno.

https://gostyn.pl/Puchar_Saksonii_dla_mlodych_pilkarzy_Kani.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl