Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

31 maja 2021

Zamknięcie muzealnej wystawy z udziałem twórcy

Z udziałem Jacka Solińskiego, autora prac prezentowanych na wystawie zatytułowanej „To, czego nie widać”, odbyło się w gostyńskim Muzeum spotkanie zamykające tę ekspozycję. Tradycyjny wernisaż zastąpiono tym razem finisażem – przyczyną były obostrzenia sanitarne, jakie obowiązywały w dniu otwarcia wystawy.
W sobotę 29 maja 2021 roku w sali wystaw czasowych artysta podzielił się ze zgromadzonymi własną wizją twórczości, na którą ogromny wpływ ma kultura chrześcijańska. Tworzy on przede wszystkim linoryty. Jest też autorem cyklu malarskiego, na który składa się wizerunek 366 aniołów. Jacek Soliński swoje prace prezentował m.in. w Paryżu, Rzymie, Pradze, Tokio, Edynburgu, a także w licznych galeriach i muzeach w kraju – w tym w Gdańsku, Warszawie, czy Krakowie.
Wystawę zorganizowali: Muzeum w Gostyniu i Agencja Zegart w Bydgoszczy. Jerzy Zegarliński, właściciel tej agencji, towarzyszył artyście podczas jego wizyty w Gostyniu.
Finisaż odbył się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego i był pierwszą w tym roku imprezą, jaka odbyła się w gostyńskim Muzeum, z udziałem publiczności. Indywidualni zwiedzający mogli oglądać wystawę po złagodzeniu koronawirusowych obostrzeń - począwszy od 4 maja.

https://gostyn.pl/Publicznosc_wrocila_do_Muzeum.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl