Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

11 marca 2020

Profilaktyka koronawirusa – nieczynne żłobki, przedszkola, szkoły

Polski rząd zawiesił zajęcia w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Taką decyzję podjęto, by zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym kraju. W związku z powyższym od jutra gostyńskie przedszkola i szkoły podstawowe zapewniać będą jedynie zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice zdecydują się na ich wysłanie do placówki. Zajęcia opiekuńcze odbywać się będą tylko w czwartek 12 i w piątek 13 marca 2020 roku. Od poniedziałku 16 marca wszystkie placówki zostają zamknięte.

Wszelkiego typu zajęcia w przedszkolach i szkołach zarówno publicznych, jak i niepublicznych, decyzją rządu, zostają zawieszone od czwartku 12 do środy 25 marca 2020 roku. Od jutra do środy 25 marca decyzją władz centralnych zamknięte zostają także wszystkie żłobki.

Szczegółowe informacje dyrektorzy publicznych przedszkoli i szkół przekażą rodzicom w sposób zwyczajowy - za pomocą strony internetowej, dziennika elektronicznego lub innym komunikatorem. Więcej informacji można uzyskać w żłobku, przedszkolu lub szkole do której uczęszcza dziecko.

Szczegółowe informacje o zawieszeniu przez polski rząd zajęć, a także o wytycznych dla dyrektorów placówek, rodziców i samych uczniów można znaleźć w broszurze informacyjnej na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

https://gostyn.pl/Profilaktyka_koronawirusa_-_nieczynne_zlobki__przedszkola__szkoly.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl