Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 marca 2019

Premiera: Siedem Piór i Gost Town

W czwartek 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu zaprezentowany zostanie pierwszy w historii komiks o Gostyniu, stworzony od podstaw przez gostynian, zatytułowany „Gost Town”, a także antologia literacka „Siedem Piór”, będąca efektem pracy miejscowych pisarzy.

Nowe wydawnictwa są pokłosiem trwających blisko dwa lata warsztatów w ramach Pracowni Literackiej i Pracowni Komiksowej. Dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć, pracowników biblioteki, doświadczonych redaktorów i grafików, w partnerstwie z ogólnopolskimi wydawnictwami powstały pozycje unikatowe na skalę Polski.

Do rąk czytelników oddany zostanie zbiór opowiadań „Siedem Piór” napisany przez siedmiu najbardziej wytrwałych adeptów Pracowni Literackiej, którzy rozwijali swój warsztat pod okiem Małgorzaty Nawrockiej–Żarneckiej (BPMiG), Macieja Parowskiego (Nowa Fantastyka), Patryka Mierzwy (Wydawnictwo Poznańskie), Pawła Wielopolskiego (SQN). Jest to w pełni profesjonalna publikacja, której techniczną stronę nadzorowało krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non. Znajdują się w niej teksty Hanny Janickiej, Ewy Demskiej, Gabrieli Sowińskiej, Justyna Juliana Talagi, Marzeny Bojańskiej, Zofii Hałas, Weroniki Andrzejewskiej. Każde z opowiadań wpisuje się w inny gatunek, zaś łączy je związek pisarzy z Gostyniem. Ilustracje do tekstów stworzyła Zofia Hałas.

Na rynek trafia również komiks „Gost Town”, który powstał w gostyńskiej Pracowni Komiksowej. Jej adepci pod nadzorem doświadczonego scenarzysty, rysownika i wydawcy Witolda Tkaczyka stworzyli zbiór obrazkowych opowieści o Gostyniu. Mamy wśród tych etiud motywy obyczajowe, historyczne, fantastyczne, humorystyczne. Wszystkie stworzone zostały przez rysowników i scenarzystów związanych z Gostyniem. Wśród nich są Zofia Wawrzynowicz, Laura Fornalik, Zuzanna Kempiak, Agnieszka Furmann, Jakub Skiba. Składem i opracowaniem graficznym pomostów zespalających komiksowe miniatury zajęła się gostyńska graficzka i ilustratorka Anna Teodorczyk.

https://gostyn.pl/Premiera_Siedem_Pior_i_Gost_Town_40293.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl