Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 stycznia 2021

Potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie? Ruszyła gminna infolinia

Od piątku 15 stycznia 2021 r. gmina Gostyń podjęła się realizacji zadania w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w zakresie transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

W tym celu została uruchomiona infolinia pod numerem telefonu 665 492 889, czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Pracownik Urzędu Miejskiego w Gostyniu - Adam Waleński inspektor ds. zdrowia i kontroli wewnętrznej będzie koordynował i udzielał informacji w sprawie transportu osób.

Osoby uprawnione, po zarejestrowaniu i ustaleniu terminu oraz miejsca szczepienia, zgłoszą potrzebę przewiezienia na podaną wyżej infolinię. Transport będzie przeznaczony dla osób:

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

- osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego w miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Urząd Miejski w Gostyniu będzie to zadanie realizował przy współpracy z jednostkami organizacyjnymi: Środowiskowym Domu Samopomocy w Gostyniu, Gostyńskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”, Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu oraz z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Goli. Partnerem w realizacji tego zadania będzie również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie?
Potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie?

https://gostyn.pl/Potrzebujesz_pomocy_w_dotarciu_na_szczepienie_Rusza_gminna_infolinia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl