Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 października 2021

Popraw efektywność energetyczną!

Wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii, w szczególności ich wykorzystaniem na co dzień w firmach i w instytucjach publicznych, zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji internetowej „Efektywność energetyczna w gminach i w gospodarce”. Początek w środę 13 października br. o godzinie 9.00. Udział jest bezpłatny, tłumaczenie na język polski – zagwarantowane, a link do rejestracji znajdą Państwo poniżej.
Wydarzenie jest elementem składowym projektu pn. „Współpraca transgraniczna w zakresie efektywności energetycznej”, realizowanego w ramach Europejskiej Inicjatywy Ochrony Klimatu (EUKI) przez trzy samorządy.
W części I, rozpoczynającej się o 9.00 (potrwa do 11.15), przedstawiciele łotewskiej Kekavy, niemieckiego Bordesholmu, a także Gostynia, podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Gmina Bordesholm dostarcza już 75% swojej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Jest pierwszą gminą w Niemczech, która pokazała, że cały region może być w pełni zasilany z odnawialnych źródeł energii za pomocą systemu magazynowania energii w akumulatorach na dużą skalę. Niemiecki ekspert podzieli się też wiedzą na temat zmian klimatycznych w regionie Morza Bałtyckiego.
Część II, którą zaplanowano na 13.00 (zakończenie około 15.15), poświęcona będzie możliwości zwiększania efektywności energetycznej w firmach, a także dotychczasowym doświadczeniom przedsiębiorców w tym zakresie.
Chętnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego. Trzeba w nim podać: nazwisko i imię (name, surname), instytucję/firmę i kraj (institution, country) oraz adres e-mail, a także zaznaczyć, w których częściach konferencji chce się wziąć udział. Można w obydwu. Konferencja odbędzie się online, na platformie Zoom. Zalogować można się także za pomocą urządzenia mobilnego. Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne na język polski, łotewski i niemiecki.

* * *

Projekt pn. „Współpraca transgraniczna w zakresie efektywności energetycznej” realizowany jest w ramach Europejskiej Inicjatywy Ochrony Klimatu (EUKI). Program ten finansowany jest przez Niemieckie Towarzystwo Współpracy Międzynarodowej (GIZ) ze środków niemieckiego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych (BMU). W projekcie uczestniczą samorządy lokalne: Kekavy (Łotwa), która jest liderem projektu, Bordesholm (Niemcy) i Gostynia. Organizatorem konferencji jest samorząd Kekavy.

Pliki do pobrania:

https://gostyn.pl/Popraw_efektywnosc_energetyczna_.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl