Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

06 września 2018

Ponad pół miliona złotych na remonty w szkołach i przedszkolach

W poniedziałek 3 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Wcześniej, w czasie wakacji, w gminnych szkołach i przedszkolach trwały remonty. W tym czasie wykonano prace za ponad pół miliona złotych.

Najdroższe remonty odbyły się w podstawówkach m.in. w „dwójce”, gdzie za ponad 82 tys. zł wykonano całkowity remont nawierzchni boiska. W Daleszynie wymieniono za ponad 40 tys. zł piec, a 43 tys. zł kosztował remont łazienek dla uczniów. W Sikorzynie wyremontowano bibliotekę za blisko 25 tys. zł, w Goli naprawiono elewację budynku za blisko 19 tys. zł, a w gostyńskiej „trójce” wyremontowano szatnie za 18 tys. zł i naprawiono oświetlenie w sali gimnastycznej za ponad 17 tys. zł.

Okres wakacyjny został wykorzystany także na remonty w gminnych przedszkolach. W „jedynce” wyremontowano salę przedszkolną (blisko 30 tys. zł), szatnie i pokój nauczycielski (23 tys. zł). W „piątce” wymieniono część ogrodzenia i kupiono nową bramę (24 tys. zł) oraz wyremontowano salę (14 tys. zł), a w „siódemce” wyremontowano szatnie (30 tys. zł).

W wakacje wykonano także inwestycję w szkole muzycznej, gdzie powstały kolejne oddziały Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Kubusia Puchatka. Odmalowano tam sale lekcyjne, które teraz służą jako sale przedszkolne. Odświeżono korytarz, wydzielono nowe wejście wraz z domofonem do każdej z sal. Wyremontowano także łazienki, dostosowując je do potrzeb dzieci przedszkolnych. Wydzielono również zaplecze kuchenne do wydawania posiłków. Prace w szkole muzycznej kosztowały ponad 80 tys. zl.

https://gostyn.pl/Ponad_pol_miliona_zlotych_na_remonty_w_szkolach_i_przedszkolach.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl