Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

26 czerwca 2020

Pomoce dydaktyczne trafią do szkoły w Kunowie

Ponad 65 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymała gmina Gostyń na zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Kunowie. Dzięki wsparciu szkoła zakupi pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych.

Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy edukacyjnych do nauki geografii, biologii, fizyki i chemii, tj.: czujniki tlenu, wiatromierze, kolekcję 30 minerałów i skał, mikroskop z kamerą, modułową stację pogody, model silnika elektrycznego, wskaźniki laserowe, zestaw do składania barw, stół laboratoryjny, zestaw odczynników chemicznych, 3 monitory interaktywne.

Przypomnijmy, że program trwa od 2018 roku i przewidziany jest na 4 lata. W 2018 roku środki finansowe na zakup pomocy dydaktycznych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie. W 2019 roku dofinansowano Szkołę Podstawową im. Wandy Modlibowskiej w Sikorzynie.

https://gostyn.pl/Pomoce_dydaktyczne_trafia_do_szkoly_w_Kunowie_.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl