Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

25 stycznia 2024

Podziel się swoją historią! - 2 II

„Budujemy nowe muzeum. Podziel się swoją historią!” – takie hasło przewodnie przyświeca spotkaniu z Przemysławem Terleckim, dyrektorem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Spotkanie, którego organizatorem i gospodarzem jest gostyńskie Muzeum, odbędzie się w piątek 2 lutego 2024 roku w sali konferencyjnej gostyńskiej placówki. Początek o godzinie 17.30. Wstęp wolny.
Gość opowie o planach związanych z budową nowego muzeum, pokaże też koncepcję plastyczno-przestrzenną wystawy stałej i zapozna wszystkich zainteresowanych z pomysłami związanymi z zawartością ekspozycji.
P. Terlecki jest byłym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, szanowanym i cenionym organizatorem wielu przedsięwzięć związanych z pamięcią historyczną. Znany jest także jako twórca scenariuszy inscenizacji oraz dużych wydarzeń masowych. Reprezentując stronę kościelną, pełnił funkcję koordynatora oficjalnych, centralnych obchodów 1050-lecia chrztu Polski oraz początków Państwa Polskiego. Jako pełnomocnik Wojewody, odpowiadał za przygotowanie i zorganizowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

https://gostyn.pl/Podziel_sie_swoja_historia__Powstaje_Wielkopolskie_Muzeum_Niepodleglosci.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl