Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Podróż w głąb Chin – spotkanie z Robertem Maciągiem

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Biblioteka
Data rozpoczęcia: 2021-09-14 17.00
Data zakończenia: 2021-09-14

Podróż w głąb Chin, z dala od miast, Wielkiego Muru i oczywistych zabytków. Spotkanie z Robertem Maciągiem podróżnikiem i pisarzem, który zwiedził ponad 20 krajów, odbędzie się 14 września 2021 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Pomysłodawczynią i współorganizatorką wydarzenia jest pani Agnieszka Twardowska zwyciężczyni konkursu  „Czytelnicza Liga Biblioteczna”.

Robert "Robb" Maciąg -  Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Uwielbia fotografować ludzi. Laureat Podróżnika Roku miesięcznika Podróże (kategoria „Świat”) i dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się pięć książek Roberta „Robba” Maciąga: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej” oraz „Tysiąc Szklanek Herbaty”. Właśnie za tę ostatnią, Robb otrzymał drugiego Travelera, Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie KSIĄŻKA PODRÓŻNICZA ROKU MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana. Najnowsza książka to wydana w 2021 roku opowieść dla dzieci "Wielka ucieczka wawelskiego smoka".

Ze względu na normy sanitarne ilość miejsc jest ograniczona, dlatego należy potwierdzić przybycie (tel. 730-800-787).

https://gostyn.pl/Podroz_w_glab_Chin_-_spotkanie_z_Robertem_Maciagiem.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl