Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

01 lutego 2021

Pierwszy dzień w miejskim żłobku

W poniedziałek 1 lutego 2021 roku pierwsze maluchy pojawiły się w samorządowym żłobku przy ul. Strzeleckiej. Swoją żłobkową przygodę rozpoczęło 20 maluchów, którymi zajmować się będzie wykwalifikowana kadra w specjalnie przygotowanych i dostosowanych do potrzeb najmniejszych dzieci pomieszczeniach.

W swoim pierwszym dniu w żłobku każde dziecko otrzymało misia - przytulankę „Jestem z Gostynia”, która powinna sprawić, że ten dzień dla maluchów będzie łatwiejszy.

Przypomnijmy, że pod opiekę żłobka trafiło 20 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia. Placówka czynna jest od godz. 6.30 do godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. Posiłki dla dzieci w żłobku zapewnia, mieszczące się w tym samym budynku, Przedszkole Miejskie nr 2.

W wyremontowanych pomieszczeniach na poddaszu gostyńskiej Szkoły Muzycznej przygotowano m.in. toalety dostosowane do potrzeb dzieci, bawialnię, salę do leżakowania, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze socjalne dla personelu, a także biura dla administracji. Żłobek został wyposażony w sprzęt elektroniczny przydatny do zabaw, w tym zabaw edukacyjnych z dziećmi, zamontowany został m.in. magiczny dywan, tablica interaktywna, rzutnik wraz z odtwarzaczem dvd.

W piątek 29 stycznia 2021 roku odbyło się w żłobku, w reżimie sanitarnym, spotkanie pracowników z zastępcą burmistrza Gostynia Grzegorzem Skorupskim odpowiedzialnym w gostyńskim samorządzie za sprawy związane z oświatą, edukacją i wychowaniem.

Uruchomienie żłobka było możliwe dzięki pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania. W roku 2020 gmina Gostyń pozyskała unijne dofinansowanie na uruchomienie pierwszego samorządowego żłobka w Gostyniu. Projekt wyceniony na blisko ponad 900 tys. zł zakłada uruchomienie i dofinansowanie działania nowej placówki opiekuńczej dla dzieci do 3 roku życia przez 21 miesięcy. Wcześniej gmina pozyskała ponad 600 tys. zł na utworzenie i wyposażenie nowego żłobka. Pieniądze pochodziły z rządowego programu „Maluch+”.

 

fot. UM w Gostyniu i Edyta Karolczak

https://gostyn.pl/Pierwszy_dzien_w_miejskim_zlobku.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl