Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

28 grudnia 2022

Piękna Ukraina na wystawie

60 fotografii osób, które wskutek wybuchu wojny w Ukrainie zamieszkały na terenie powiatu gostyńskiego, składa się na ekspozycję zatytułowaną „Piękna Ukraina”. Autorką zdjęć jest Ewelina Walczak. Wernisaż zaplanowano na wtorek 3 stycznia 2023 roku na godzinę 17.00 w sali wystaw czasowych gostyńskiego Muzeum.
Prace wykonała w okresie od kwietnia do lipca 2022 roku pracująca na co dzień w gostyńskiej „Jedynce” Ewelina Walczak, pasjonatka fotografii. Projekt „Piękna Ukraina”, którego realizacja wsparta została przez Powiat Gostyński oraz spółkę Mondi Simet z Grabonoga, „został stworzony z myślą o pomocy kobietom przybyłym z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszym powiecie. Na chwilę mogły zapomnieć o całej sytuacji, w której znalazły” – można było przeczytać w mediach społecznościowych przed premierową prezentacją zdjęć, co miało miejsce w ogrodach świętogórskich podczas sierpniowych uroczystości dożynkowych. Później przez kilka dni zdjęcia można było jeszcze oglądać w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” oraz w SP1. Odbitki prac przesłane zostały do Ukrainy krewnym sfotografowanych osób oraz walczącym żołnierzom.
Organizatorami wystawy są: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu oraz Muzeum w Gostyniu. Ekspozycja będzie czynna do 31 stycznia 2023 roku. Wstęp wolny.

https://gostyn.pl/Piekna_Ukraina_na_wystawie.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl