Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

21 grudnia 2018

Obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Gostyńskie obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 odbędą się w czwartek 27 grudnia 2018 roku.

O godzinie 12.00 w sali wystaw czasowych gostyńskiego muzeum otwarta zostanie wystawa „Gostyńscy filateliści w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”. Czynne będzie także w muzeum specjalne stoisko pocztowe z okolicznościowymi walorami filatelistycznymi. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 mszą świętą w intencji zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Godzinę później na Rynku przemówienie wygłosi burmistrz Gostynia, a pod Pomnikiem Serca Jezusowego złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Dla dzieci przygotowano: wspólne tworzenie motywów patriotycznych i fotościankę pod nazwą „zostań powstańcem”. Dla wszystkich dostępna będzie wojskowa grochówka. Od tego dnia na Rynku prezentowana będzie wystawa plenerowa „Mieszkańcy ziemi gostyńskiej w Powstaniu Wielkopolskim”. Ekspozycja przygotowana została przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

https://gostyn.pl/Obchody_100__rocznicy_wybuchu_Powstania_Wielkopolskiego_40014.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl