Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 lipca 2020

Nowy samochód w straży miejskiej

W czwartek 30 lipca do służby w gostyńskiej straży miejskiej dołączył Opel Combo Life z 2019 roku. W tym trudnym czasie epidemii udało się kupić fabrycznie nowy samochód w bardzo atrakcyjnej cenie, choć wyprodukowany w 2019 roku. Nowe auto jest w pełni przystosowane do pracy strażników miejskich.

Poprzedni samochód - Skoda Yeti trafiła do gostyńskiej Komendy Straży Miejskiej w 2011 roku. Po 9 lat użytkowania, przejechaniu blisko 270 tys. km i wielu naprawach samochód straży miejskiej odmówił posłuszeństwa, a jego dalsza naprawa stała się nieopłacalna. Praca strażnika miejskiego bez służbowego auta jest bardzo utrudniona, choćby przez spory teren jaki zajmuje gmina. Dlatego radni Rady Miejskiej w Gostyniu zdecydowali o przeznaczeniu pieniędzy na zakup nowego auta.

Zapytanie ofertowe wysłane zostało do kilku producentów samochodów. Po analizie wybrano pojazd marki Opel Combo Life, który został zakupiony za kwotę 65 tys. złotych bez przystosowania i wyposażenia dodatkowego. Ostatecznie za zakup samochodu i po dostosowaniu go do potrzeb strażników miejskich gmina zapłaciła 79 tys. zł.

https://gostyn.pl/Nowy_samochod_w_strazy_miejskiej.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl