Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

05 czerwca 2019

Mozaikowe logo gostyńskiego Cechu

Na froncie siedziby gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych odsłonięto w środę 5 czerwca 2019 roku logo tej organizacji, wykonane z mozaiki ceramicznej. To efekt pracy uczniów miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych i ich niemieckich kolegów z Frankfurtu nad Odrą.
Dziewięciu uczniów ZSZ w Gostyniu przebywało jesienią ubiegłego roku na stażu w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą. Jednym z elementów projektu zatytułowanego "Mobilni specjaliści" było właśnie wykonanie mozaiki z logo Cechu. 
W symbolicznym odsłonięciu uczestniczyli przedstawiciele Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, członkowie zarządu Cechu, dyrektor ZSZ w Gostyniu i nauczyciele biorący udział w projekcie, reprezentanci innych szkół współpracujących z Cechem oraz samorządów powiatowego i gminnego. Obecny był również Krzysztof Skopiński, jeden z wykonawców mozaiki, który wraz z opiekunkami stażu Magdaleną Jasik-Wiśniewską i Joanną Marcinkowską, oraz Marianem Tyrzykiem, starszym Cechu, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi przesłaniającej tablicę przymocowaną na ścianie budynku przy ul. Wiosny Ludów 2.
Przypomnijmy, że pierwszą wspólną mozaikę uczniowie gostyńskiej szkoły i centrum w Frankfurcie nad Odrą wykonali 11 lat temu. Z okazji 730-lecia nadania praw miejskich Gostyniowi, ułożyli wówczas herb miasta, który można wciąż oglądać na skwerze obok ratusza.
Projekt "Mobilni specjaliści", realizowany w ramach unijnego programu PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój), organizacyjnie wsparła także Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Fot. © Urząd Miejski w Gostyniu

https://gostyn.pl/Mozaikowe_logo_gostynskiego_Cechu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl