Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

09 listopada 2021

Montaż świątecznej iluminacji

Co roku Gostyń dekorowany jest świątecznymi iluminacjami, które rozświetlają nasze miasto w okresie świątecznym i noworocznym. Prace na ulicach naszego miasta już się rozpoczęły, a zwieńczy je, w sobotę 4 grudnia 2021 roku, zapalenie światełek na choince podczas „Mikołajek na Rynku”.

Elementy iluminacji, w tym kolorowe girlandy, świetlne sople i kurtyny, pojawią się m.in.: na ul. Zamkowej, na rondzie Solidarności, ul. Sądowej, ul. Olejniczaka, ul. 1 Maja, ul. Na Fosie i ul. Helsztyńskiego.

Tak jak w poprzednich latach oświetlony zostanie również ratusz. Na budynku pojawią się sople świetlne, w oknach girlandy z dekoracjami, a na Rynek powróci napis „Love Gostyń”. Najokazalszą atrakcją świetlną na rynku będzie 10 metrowa choinka, ustawiona w centralnej części placu. Nie zabraknie na głównym placu miasta także świątecznych nowości i niespodzianek.

Skwer im. Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ozdobią kurtyny świetlne zamontowane na ogrodzeniu oraz renifer ciągnący sanie Świętego Mikołaja. Na skrzyżowaniu ul. Helsztyńskiego z ul. Kolejową stanie świetlne drzewo, a świątecznych ozdób nie zabraknie także w parku na pl. Karola Marcinkowskiego.

https://gostyn.pl/Montaz_swiatecznej_iluminacji.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl