Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

04 listopada 2020

Minister deklaruje ogłoszenie przetargu na obwodnicę Gostynia

We wtorek 3 listopada 2020 roku odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury. W spotkaniu za pomocą wideokonferencji uczestniczyli m.in. samorządowcy, w tym burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Głównym tematem spotkania był Program budowy 100 obwodnic, w ramach którego ma zostać wybudowana obwodnica Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12.

Parlamentarzyści zebrali się w budynku Sejmu, elektronicznie do posiedzenia dołączyli poza posłami także Rafał Weber sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz samorządowcy m.in. z Gostynia i Kalisza. Rafał Weber przedstawiał zebrany, poziom zaawansowania prac nad Programem 100 obwodnic. Następnie parlamentarzyści mieli możliwość zadawania pytań. O obwodnicę Gostynia wiceministra pytał Wiesław Szczepański. W odpowiedzi Rafał Weber poinformował - Jeszcze w tym roku planujemy ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Gostynia. Jesteśmy w przedostatnim miesiącu, tak więc wiele czasu nie zostało, ale jestem przekonany że wielkopolski oddział GDDKiA tak jak z innymi tematami, tak i z tym poradzi sobie doskonale i ten harmonogram zostanie dotrzymany.

Przypomnijmy, że nowa droga będzie miała 17 km. Szacowany koszt jej budowy wynosi ok. 340 mln zł. W Programie budowy 100 obwodnic zaplanowano realizację inwestycji w Gostyniu na lata 2020-2024.

https://gostyn.pl/Minister_deklaruje_ogloszenie_przetargu_na_obwodnice_Gostynia.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl