Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Księża w Powstaniu Wielkopolskim – Spotkanie autorskie

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: Kino "Pod Kopułą"
Data rozpoczęcia: 2021-11-25 17.00
Data zakończenia: 2021-11-25

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu oraz Muzeum w Gostyniu zapraszają na promocję książki Mariana Langnera pt. „ Duchowieństwo katolickie w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919 na obszarze Regencji Poznańskiej. Portret zbiorowy”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w Kinie “Pod Kopułą”.

Marian Langner – działacz katolicki, społeczny, samorządowy, regionalista. Urodzony w 1942 roku mieszkaniec Leszna, absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu. Autor m.in. książek „Ksiądz Jan Laskowski – mity i rzeczywistość”, wydanej z okazji 100 rocznicy strajku dzieci szkolnych we Wrześni oraz „Wielkopolskie drogi O. Maksymiliana Kolbe”, traktującej o mało znanych faktach z życia tego Świętego. Od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku autor interesuje się tematem udziału duchowieństwa katolickiego w Powstaniu Wielkopolskim 1918- 1919 i roli jaką ono odegrało w tych wydarzeniach, czego pokłosiem jest promowana na spotkaniu książka.

Podczas spotkania omawiane zostaną również gostyńskie wątki tematyczne. Autor przybliży udział gostyńskich księży w Powstaniu, a także przedstawi historię popularyzacji problematyki duchowieństwa w okresie PRL.

https://gostyn.pl/Ksieza_w_Powstaniu_Wielkopolskim_-_Spotkanie_autorskie_.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl