Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

05 października 2020

Koronawirus: sytuacja w Urzędzie Miejskim w Gostyniu

Przynajmniej do końca tego tygodnia, czyli do piątku 9 października 2020 roku w magistracie nie będzie odbywać się bezpośrednia obsługa klienta. Urzędnicy dostępni będą telefonicznie i w ten sposób będą pomagać w wypełnieniu wniosków lub pism oraz wyjaśniać w jaki sposób można je wysłać do urzędu drogą elektroniczną. Gmina czeka na decyzję Wojewody Wielkopolskiego o wyznaczeniu Urzędu Stanu Cywilnego w Piaskach jako zastępczego dla USC w Gostyniu tylko dla spraw pilnych.

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje, że na dzisiaj pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 6 pracowników urzędu – 5 z ratusza i 1 osoba z budynku na ul. Wrocławskiej 256. Decyzją sanepidu na kwarantannę skierowanych zostało kilkunastu pracowników gostyńskiego magistratu. W związku z tym w Urzędzie Miejskim w Gostyniu (w ratuszu i budynku na ul. Wrocławskiej 256) do końca tego tygodnia nie będzie się odbywać bezpośrednia obsługa klienta. Do tego czasu prosimy klientów o kontakt telefoniczny z pracownikami Urzędu - wykaz telefonów do pracowników można znaleźć tutaj. Jeśli załatwienie sprawy w magistracie nie jest niezbędne, prosimy o odłożenie jej w czasie.

Gmina Gostyń czeka także na decyzję Wojewody Wielkopolskiego o wyznaczeniu zastępczego urzędu stanu cywilnego w związku z sytuacją epidemiologiczną w ratuszu. Po wydaniu decyzji Wojewody mieszkańcy gminy Gostyń pilne sprawy z zakresu działania urzędu stanu cywilnego, będą mogli dokonać w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piaskach (ul. 6 Stycznia 1, tel. 655295444, 655719030 wew. 14).

https://gostyn.pl/Koronawirus_sytuacja_w_Urzedzie_Miejskim_w_Gostyniu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl