Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

14 stycznia 2021

Już wkrótce zacznie działać samorządowy żłobek

W Gostyniu powstaje pierwszy samorządowy żłobek, który rozpocznie prace w poniedziałek 1 lutego 2021 roku. Będzie to nowoczesna placówka całkowicie dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci. Obecnie trwają ostatnie przygotowania na przyjęcie maluchów.

Żłobek dysponuje 20 miejscami dla dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia. Placówka czynna będzie od godz. 6.30 do godz. 16.30 od poniedziałku do piątku. Posiłki dla dzieci w żłobku zapewniać będzie, mieszczące się w tym samym budynku, Przedszkole Miejskie nr 2.

Placówką od 1 lutego 2021 roku kierować będzie Edyta Karolczak, która karierę zawodową rozpoczęła w jednym z poznańskich żłobków, a od ponad 2 lat kieruje żłobkiem w Karolewie. Posiada wyższe wykształcenie i spełnia wszystkie wymogi stawiane w polskim prawie dyrektorom żłobków.

W 2020 roku gmina wyremontowała poddasze budynku Szkoły Muzycznej. Po remoncie powstały tam m.in. toalety dostosowane do potrzeb dzieci, bawialnia, sala do leżakowania, pomieszczenia gospodarcze, zaplecze socjalne dla personelu, a także biura dla administracji. Zakupiono 20 łóżeczek, a także dwa sześcioosobowe wózki dla najmłodszych. Żłobek został wyposażony w sprzęt elektroniczny przydatny do zabaw, w tym zabaw edukacyjnych z dziećmi, zamontowany został m.in. magiczny dywan, tablica interaktywna, rzutnik wraz z odtwarzaczem dvd.

Przypomnijmy, że w roku 2020 gmina Gostyń pozyskała unijne dofinansowanie na uruchomienie pierwszego samorządowego żłobka w Gostyniu. Projekt wyceniony na blisko ponad 900 tys. zł zakłada uruchomienie i dofinansowanie działania nowej placówki opiekuńczej dla dzieci do 3 roku życia przez 21 miesięcy. Wcześniej gmina pozyskała ponad 600 tys. zł na utworzenie i wyposażenie nowego żłobka. Pieniądze pochodziły z rządowego programu „Maluch+”.

https://gostyn.pl/Juz_wkrotce_zacznie_dzialac_samorzadowy_zlobek.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl