Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

23 grudnia 2020

Jest wykonawca i blisko 8 mln dofinansowania na budowę nowej drogi

W środę 23 grudnia 2020 roku gmina Gostyń popisała umowę na dofinansowanie budowy łącznika ul. Leszczyńskiej z ul. Podgórną. Wsparcie tej największej drogowej inwestycji realizowanej przez samorząd wyniesie blisko 8 mln zł. Przetarg na realizację gminnej inwestycji wygrała firma INFRAKOM Kościan Sp. o.o. S.K., która wybuduje nową drogę za ponad 14,8 mln zł.

Nowa droga na całej długości (ponad 1,8 km) będzie miała po prawej stronie chodnik dla pieszych o szerokości 2 m i po lewej stronie drogi ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3 m. Wybudowane zostanie także oświetlenie uliczne. Wybudowanych będzie 6 zatok dla przystanków autobusowych oraz zjazdy do posesji z kostki brukowej. Zaplanowano wyznaczenie 12 przejść dla pieszych oraz 6 przejazdów rowerowych.

Dzięki tej inwestycji zdecydowanie poprawi się dostępność komunikacyjna firm zlokalizowanych w południowo-zachodniej części Gostynia. Droga będzie miała charakter lokalny. Będzie gotowa do końca 2022 roku.

Mimo że rok 2020 wszyscy zapamiętamy jako trudny czas walki z koronawirusem, to przyniósł on w swoim ostatnim miesiącu dwie bardzo dobre informacje dla naszego miasta. Na początku grudnia GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12. Dzisiaj, 23 grudnia, podpisałem umowę na dofinansowanie budowy łącznika ul. Leszczyńskiej i Podgórnej. Jest to największa drogowa inwestycja w historii gminy Gostyń, największe pozyskane dofinansowanie i pewnego rodzaju zamknięcie dla dziesięcioletniej pracy by powstała alternatywna sieć dróg lokalnych, która rozładowuje ruch samochodowy i odciąża centrum Gostynia – Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

https://gostyn.pl/Jest_wykonawca_i_blisko_8_mln_dofinansowania_na_budowe_nowej_drogi.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl