Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 grudnia 2022

Inauguracja Gostyńskiej Filmoteki

Rusza "Gostyńska Filmoteka". To propozycja Muzeum w Gostyniu, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, a także Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, skierowana do studentów Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jednakże o otwartej formule. Na seanse jest wstęp wolny i może w nich brać udział każdy! Pierwsze spotkanie zaplanowano na czwartek 29 grudnia 2022 roku. Początek o godz. 17.00 w GOK„Hutnik”.
W pierwszej odsłonie Gostyńskiej Filmoteki obejrzeć będzie można film „Dubler” w reżyserii Dagmary Spolniak. To opowieść inspirowana powieścią Waldemara Łysiaka „Szachista”. W tle przedstawiony jest Gostyń i bonapartystyczna intryga. Produkcja emitowana była w TVP, a powstała przy finansowym wsparciu Gminy Gostyń. Emisję poprzedzi krótkie wprowadzenie, które wygłosi Adam Kajczyk, gostyński miłośnik twórczości Waldemara Łysiaka i znawca epoki napoleońskiej.
Uzupełnieniem seansu będą dwa filmy reżyserowane przez Adriana Przewoźnego: „Brak TOI-TOIa? Mamy czarnego orła!” oraz „W cieniu Napoleona”. To żartobliwe opowieści, w których na historię Gostynia w XIX wieku patrzy się z przymrużeniem oka.
Spotkania w ramach cyklu "Gostyńska Filmoteka" będą organizowane raz na kwartał. Organizatorzy przewidują wyświetlanie filmów z motywem gostyńskim, a przede wszystkim licznych produkcji dokumentalnych, promocyjnych, niezależnych i reportaży, które powstały na niwie lokalnej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

https://gostyn.pl/Inauguracja_Gostynskiej_Filmoteki.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl