Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 listopada 2021

Gostyńskie serca dla Afryki

„Gostyńskie serca dla Afryki – empatia nie zna granic” - to hasło spotkania realizowanego w ramach projektu zatytułowanego „Integracja europejska wobec współczesnych wyzwań światowych”, który w tym roku, po dwóch latach spowodowanej pandemią przerwy w międzynarodowej aktywności, realizuje Stowarzyszenie "Dom Europejski". W czwartek 18 listopada 2021 roku nastąpi otwarcie wystawy pt. „Kobiety Burkina Faso”. Ekspozycja prezentowana będzie na parterze Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" przy ulicy Hutnika 4. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
O tym, że warto przybyć do "Hutnika" na wernisaż zapewnia Barbara Cwojdzińska, prezes zarządu "Domu Europejskiego":
- Otwarcie połączone będzie z prezentacją multimedialną na temat realizowanych i wspieranych przez nas burkińskich projektów - mówi prezes Cwojdzińska. - Do tej pory nasza mała lokalna społeczność przekazała prawie 4000 euro na pomoc mieszkańcom gminy Guibaré w Burkina Faso. Mamy nadzieję, że i tegoroczny projekt zakończy się sukcesem.
Projekt realizowany jest we współpracy z francuskim partnerem - Stowarzyszeniem "Europa ponad podziałami", którego delegacja przybędzie do Gostynia na wernisaż wystawy. Francuzi od wielu lat pomagają przyjaciołom z państwa położonego w Afryce Zachodniej, którego nazwa w lokalnych językach oznacza "państwo prawych ludzi".
"Dom Europejski" uzyskał dofinansowanie gminy Gostyń na realizację swego projektu.
Wystawa w "Hutniku" czynna będzie do 25 listopada.

https://gostyn.pl/Gostynskie_serca_dla_Afryki.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl