Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

14 listopada 2022

Gostyński Tydzień Energii

Trwa Gostyński Tydzień Energii. Cykl wydarzeń potrwa do sobotniego wieczora. Od poniedziałku 14 listopada 2022 roku w szkołach podstawowych gminy Gostyń odbywają się zajęcia warsztatowe pod hasłem "Odnawialnre źródła energii".
W piątek 18 listopada w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" zabrzmią Dźwięki Dobrej Energii. Na ten wieczór zaplanowano występ formacji Mizia & Mizia Blues Band oraz zespołu muzycznego RhO. Początek koncertu o godzinie 19.00 w sali widowiskowej ośrodka. Wstęp bezpłatny.
W sobotę 19 listopada już od przedpołudnia mile widziani będą w "Hutniku" ludzie bardzo młodzi i dorośli - dla nich przygotowano moc energetycznych atrakcji. Od godziny 11.00 w sali widowiskowej warsztaty naukowe dla dzieci. Zajęcia poprowadzą członkowie Stowarzyszenia "Mercury". Również od 11.00 w holu czynny będzie tor samochodowy zasilany... rowerami. Dwa wykłady (o 11.30 i o 13.30) wygłosi w salce klubowej Marcin Popkiewicz, dziennikarz naukowy i popularyzator nauki specjalizujący się w klimatologii i energetyce. Po każdym wykładzie zaprosi on uczestników do aktywnej dyskusji. O godzinie 17.00 w sali widowiskowej uruchomione zostanie kino rowerowe "Energorower".
Podobnie jak na piątkowy koncert, również na wszystkie sobotnie wydarzenia wstęp jest wolny.
Cykl imprez jest elementem projektu "Budowanie potencjału współpracy transgranicznej w zakresie efektywności energetycznej", realizowanego przez trzy gminy: Kekava (Łotwa), Bordesholm (Niemcy) i Gostyń, w ramach Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI) wspieranej z funduszy niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu.

https://gostyn.pl/Gostynski_Tydzien_Energii.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl