Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

20 listopada 2019

Gostyń stroi się na święta

W okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym śródmieście Gostynia tradycyjnie rozświetlać będzie specjalnie przygotowana iluminacja. Prace na ulicach naszego miasta już się rozpoczęły, a zwieńczy je 14 grudnia 2019 roku zapalenie światełek na 10 metrowej choince podczas imprezy „Świąteczny ryneczek”.

Elementy iluminacji, w tym kolorowe girlandy, świetlne sople, kurtyny i elementy nasłupowe, pojawią się na gostyńskim rynku, ul. Zamkowej, na rondzie Solidarności, ul. Sądowej, ul. Olejniczaka, ul. 1 Maja, ul. Na Fosie i ul. Helsztyńskiego.

Na rynku pojawi się kilka choinek, poza najokazalszą, 10 metrową w centralnej części placu, w klombach pojawią się podświetlane choinki, a na głównym placu stanie napis „I love Gostyń”. Tak jak w poprzednich latach w świąteczną iluminację ubrany zostanie także ratusz, na którego balkonie zawisną girlandy oraz dekoracje w oknach.

Ozdoby świąteczne pojawią się również na Skwerze Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na pl. Karola Marcinkowskiego, zabłysną tam znane z lat poprzednich elementy, ale nie zabraknie także świetlnych niespodzianek.

https://gostyn.pl/Gostyn_stroi_sie_na_swieta_.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl