Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

24 czerwca 2019

Gostyń wyróżniony za działania dla osób niepełnosprawnych

Trzecie miejsce i nagroda finansowa w kwocie 6 tys. zł to efekt realizacji przez gminę Gostyń działań w ramach programu „Parasolka zaufania”. Wyróżnienie podczas gali konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu odebrali burmistrz Gostynia Jerzy Kulak oraz realizująca w gostyńskim samorządzie działania „Parasolki zaufania” Magdalena Rajewska pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Galę zorganizowano po raz dziewiąty, okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszeń, bo aż 67 podmiotów z całego województwa złożyło swoje projekty. Do udziału w konkursie zostały zaproszone organizacje pozarządowe, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty, również w partnerstwie, które w ostatnim roku zrealizowały działania w społecznościach lokalnych na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W tym roku kapituła konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech nagród głównych, dziesięciu wyróżnień finansowych oraz dodatkowych wyróżnień za dostępność projektów i ich cykliczność.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazła się gmina Gostyń, która zajęła III miejsce i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. złotych za inicjatywę promowania praw osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania przemocy wobec nich pod nazwą „Parasolka zaufania”.

https://gostyn.pl/Gmina_Gostyn_wyrozniona_za_dzialania_dla_osob_niepelnosprawnych.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl