Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

Gardenia - spektakl

Miejscowość: Gostyń
Miejsce: GOK "Hutnik"
Data rozpoczęcia: 2018-10-12 18.00
Data zakończenia: 2018-10-12

W piątek 12 października 2018 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK "Hutnik" rozpocznie się spektakl Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk pt.: "Gardenia".


Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.
Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawiane są pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

 Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Bilety na spektakl w cenie 20 zł można nabyć w kasie GOK "Hutnik"

Wydarzenie realizowane w ramach programu Teatr Polska.

https://gostyn.pl/Gardenia_-_spektakl.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl